Yaz mevsimi ile birlikte, dolap altlarına kaldırılan pek çok giysi, tekrardan dolap askılarını ve çekmeceleri  süslemeye başladı. Bunların içinden en önemlileri de yaz sıcağında rahatsızlık vermeyen uyku giysileridir.  Bir nebze olsun terlemeyi önleyen bu kıyafetler sayesinde hem rahatça uyuyabiliyor, hem de uyurken bile hoş görünülebiliyor.

Saten gecelikler bahsettiğimiz giyim ürünlerinin başında gelmekte. İpeksi yumuşaklığı ve hoş görüntüsü ile rahat etmenizi sağlayan bu geceliği, aynı zamanda eşinizi mutlu etmek içinde giyebilirsiniz. İpli, askılı, dantelli ve daha pek çok modeli bulunan saten gecelikler, oldukça çeşitli renk alternatifine sahip olduğu için, kendinize yakışanı seçmekte biraz zorlanabilirsiniz. Şort ve bluz olarak kombine edilebilen ya da elbise olarak tasarlanan saten gecelikleri kullandığınızda kendinizi bir kuğu gibi asil ve narin hissedeceksiniz.

Ülkemiz, 4 mevsimi bir arada yaşan bir ülkedir. Yazların aşırı sıcak, kışlarında çok soğuk geçebildiği ülkemizde, kıyafetler mevsimlere göre şekillenmektedir. Özellikle uyku esnasında oldukça terleyen ve su kaybeden insanların yaz aylarında ince, kış aylarında ise kalın pijamalar tercih ettiği bilinen bir gerçektir. Yazlık pijama takımı seçimleri yaparken mutlaka pamuklu ürünleri göz önünde bulundurmakta fayda var. Bu sayede gece ne kadar çok terlerseniz terleyin, pamuklu ürün nemi hapsederek kolayca kurumasını sağlayacaktır. Yaz mevsimi süresince yapacağınız bu şekilde tercihler sayesinde kendinizi oldukça rahat hissedebilir, rahat bir uyku uyumanın huzuruna varabilirsiniz.

Yaz ayları boyunca bolca su tüketmek isteyen insan vücudu, temin ettiği su miktarı kadar da su kaybeder. Terleme yoluyla vücuttan atılan bu sıvılar, genellikle uyku esnasında daha hızlı olarak vücudu terk ederler. Bu nedenle uykuya dalmadan önce giyilen iç çamaşırlarının ve pijamaların çok önemi vardır. Tere ilk müdahale eden iç çamaşırlarının ve pijamaların pamuklu bir özelliğe sahip olması terin kolayca emilimini sağlar. Bu yüzden iç çamaşırı ve pijama tercihi yapılırken, öncelikle pamuklu olanlara göz atmakta fayda vardır. Oldukça farklı modellere ve desenlere sahip olan pijamaların içerisinden en beğendiğinizi seçerek keyifle kullanmaya zaman kaybetmeden başlamalısınız. Sıcak yaz aylarında, dinlenmeniz için en iyi zaman olan uyku saatlerinizi en verimli şekilde değerlendirebilmek için rahat kıyafetler seçin!

İnsanlar her ne kadar dış görüntüsüne dikkat ediyorlarsa da, iç giyim konusunda da oldukça dikkatli seçimler yapmalıdırlar. Özellikle kaliteli ve kimyasal boyalar kullanılmadan imal edilmiş olan iç giyim ürünlerini tercih etmeli, her türlü mikrobu ve bakteriyi üzerlerinde barındırabileceklerine dikkat ederek iç giyim eşyaları giyilmeden önce mutlaka yıkanmalı ve ütülenmelidir.

Tüm bu sayılan oldukça önemli detaylara muhakkak dikkat edilmesi gereklidir. İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek boya ve yardımcıları kullanılarak imal edilen ürünlerden uzak durmalı ve daha doğal hammaddeye sahip olan ürünler tercih edilmelidir. Giyim konusuna oldukça özen gösteren hanımlar ve beyler, pijama ve iç giyim seçimi yaparken, dar ve kullanışsız kumaşlar tercih etmemeli ve daha ferah ve birazcık bol, rahat edebilecekleri ürünleri tercih etmelidirler. Mevsimine göre iç giyim ve pijama tercihi yaparak, yaz ayları daha serin atlatabilir, kış aylarında da daha sıcak ve huzurlu olarak uyunabilir, sürekli temiz ve hijyenik olması gereken bölgelerin kaliteli iç çamaşırları kullanılarak bakımı yapılabilir.