Seks hayatın vazgeçilmez zevklerinden biri demektir. Her ne kadar kadınlar için ihtiyaç olarak görülmese de bu kadınlar için de erkeklerde olduğu gibi oldukça büyük bir ihtiyaç olduğu söylenmektedir. Sadece kadınlar bunu gizlemeyi olağanüstü bir şekilde başarmaktadırlar. Ancak bu bir çözüm değildir aksine cinsel hayat sağlıklı bir yaşam için gereklidir.

Bir kadının düzenli seks hayatı olmadığı takdirde bunu anında kolayca anlaşılabilmektedir, nasıl mı? Kadın oldukça gerginse ve her an her şeye sinirlenip olaylar çözüldüğü halde siniri devam ediyor ise o kadının hormonal açıdan bazı eksiklikleri vardır. Bunu da ancak seks karşılayabilir. Çünkü kadınlar seks yaptığı takdirde birçok hormonu otomatikman harekete geçer ve bu sayede kadın da gevşer.

İşte size seks yapmanız için bazı haklı sebepler:

”Başım Ağrıyor” klişesi aslında tamamı ile koca bir yalandan ibaret! İnanamayacaksınız ama seksin ağrıları azalttığı uzmanlarca kanıtlanmıştır. Evet yanlış duymadınız. Hadi canım, sen de! Dediğinizi duyar gibiyim fakat uzmanların araştırmaları bunu doğrular nitelikte. Kadınlar orgazm yaşarken, cinsel ilişki esnasında salgılanan hormonlar sayesinde özellikle endorfin hormonu salgılanmasından dolayı ağrılarının azaldığını kendileri de hissedebilmektedir.

Özellikle tatmin edici bir cinsel birliktelik kişilerdeki migren ve damarsal baş ağrılarının hafife alınmayacak derece azalmasında etkili olmaktadır.

Vücudunuzu forma mı sokmak istiyorsunuz? İşte seks için size bir sebep daha! Yalnızca yarım saatlik bir seks sizin vücudunuzun şekillenmesinde büyük bir fayda sağlar. Çünkü, cinsel ilişki esnasında vücuttaki pek çok kas ve iskelet sistemi sıralı ve düzenli olarak çalışır aynı zamanda yoğun bir tempo ile birlikte egzersiz yaparlar. Bu da size vücut şekillenmesi olarak geri döner!

Seks kadınlarda, özellikle de menopoz sonrasında kadınların sıklıkla rastladığı rahim, mesane ve de bağırsak sarkmalarını gözle görülür bir biçimde azaltmaktadır. Çünkü seks esnasında pelvis adı verilen leğen kemiğinde yer alan birçok kas düzenli olarak çalışır.

Kadınların her ay başının belası olan adet sancısına bir çözüm de seks yapmak! Eğer siz de düzenli seks yapıyor iseniz bu sayede sancılarınızda belirgin bir azalmayı görebilirsiniz.

İşte bu saydığım bütün nedenlerden ve daha fazlası için düzenli seksi önem sıranızın üst raflarında tutun.