Jel Dolgulu Sütyenler

Göğüslerin olduğundan daha dolgun ve dik görünmesi için farklı birçok yöntemle üretilmiş sütyenler mevcuttur. Özellikle günümüzde, bu çeşitlilik son derece artmış bulunuyor. Klasik pamuk ve sünger dolgular dışında artık jel, hava ve su dolgulu sütyenler görebilmeniz mümkün. Kullanışlı olup olmadıkları ise; tamamen kişisel tercihlere kalmış durumda. Elbette, bu tür ürünlerin iyi yönleri ve kötü yönleri var ama iyi yönler herkes için aynı derecede avantajdır demek doğru olmaz.

Jel Dolgulu Sütyen Nedir?

Sütyen kabının iç kısmında, göğse destek vermek amacıyla jel dolguyla şişlik verilmiş sütyenlere, jel dolgulu sütyen adı verilir. Destek kısmında, jel kıvamında bir madde bulunur. Bu madde sağlık açısından zararlı değildir. Zaten bu ürünler genellikle, tıp alanında da kullanıla maddelerden yapılmaktadır. Ayrıca, darbelere karşı dayanıklıdır. Çeşitli sorunlar yaşamamak için bu tarz ürünler satın alırken, kaliteden ve markası olan modellerden vazgeçmemelisiniz.

Dolgulu Sütyenlerin Amacı Nedir?

Dolgulu sütyenlerin amacı, aslında klasik destekli sütyenlerle aynıdır. Amaç göğüslerin olduğundan daha dik görünmesini sağlamaktır. Dolgulu sütyenler göğüslerin büyük görünmesi amacıyla kullanılır gibi bir düşünce yanlıştır. Dolgulu sütyenleri hem küçük göğüslü bayanlar hem büyük göğüslü bayanlar sadece göğüslerin daha dik durması için rahatlıkla kullanabilir. Hava, sıvı, jel ya da diğer dolgu malzemelerinden hangisiyle üretilmiş olurlarsa olsunlar, dolgulu sütyenleri sürekli kullanmak; göğüslerin sarkmasını da geciktirmektedir.

Neden Jel Dolgulu Sütyen Kullanmalı?

Birçok çeşit dolgulu sütyen bulunmasına karşın, jel dolgulu sütyenleri kullanmanın diğer seçeneklere oranla birkaç olumlu yanı bulunmaktadır.

İlk olarak dik gösterme desteği bakımından jel dolgulu sütyenler, diğer seçeneklere oranla daha etkilidir. Eğer göğüsleriniz sarkıksa jel dolgulu sütyenlerle görünümü son derece düzgün hale getirebilirsiniz.
Göğüsler bayanlarda yaş ilerledikçe çok kolay biçimde sarkmaya başlar. Bu durumun önüne geçmek için doğru sütyeni, sürekli olarak kullanmak gerekir. Bu nedenle hem jel dolgulu hem de balenli olan modelleri kullanmak daha doğru olacaktır.
Jel dolgulu sütyenlerin dolguları, göğüslerin doğal dokusu ile büyük oranda benzerlik taşımaktadır. Böylece kullanıldıkları zaman göğüslerde son derece doğal bir görünüm elde edebilmeniz mümkün olup, klasik dolgulu sütyenler gibi dışarıdan bakıldığında sütyeninizin destekli olduğu anlaşılmaz.
Jel Dolgulu Sütyenler Kullanılırken Nelere Dikkat Etmeli?

Sütyenin iç kısmında jel kıvamında dolgusu bulunan bu sütyenleri, kullanırken ve temizliğini yaparken dikkatli olmak gerekir. İç kısımdaki sıvı, aslında darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Ciddi anlamda bir darbe, yanıcı ve kesici aletlere maruz kalma durumuna kadar güvenle kullanılabilir. Bu tür durumlara maruz kaldığında ise; patlayabilirler. Bunun önüne geçmek için yanıcı ve kesici aletlerle yakın temastan kaçınılmalıdır. Yıkama talimatlarını göre hareket etmeniz gerekse de, genellikle çamaşır makinesinde yıkanabilen ürünlerdir. Ancak hem jel dolgulu, hem de balenli ürünlerin sütyen yıkama topu kullanılarak makineye atılması en doğrusudur.