Hamile Sütyeni Giymeye Ne Zaman Başlamalı?

Hamilesiniz tebrikler! Vücudunuzda bir sürü değişiklik olacak ve göğüsleriniz giderek daha da büyüyüp hassaslaşacak. Ayrıca meydana gelecek ciddi hormonal değişimleri, kilo artışını ya da göğüs kafesi genişlemesini saymıyorum. Hamileliğiniz boyunca konfor ve deneyim düzeyinizi optimize etmek için yapacağınız bazı basit şeyler yararlı olabilir. Hamilelik boyunca ya da emzirme döneminde doğru sütyen modelleri seçimi yaptığınızdan emin olmak için aşağıdaki yazıya göz atabilirsiniz:

 

Ne zaman hamile sütyeni takmaya başlamalıyım?

Keşke hepimiz için belirlenmiş bazı kurallar olsaydı ancak hepimiz benzersiziz ve doğru sütyen modelleribulmak da aynı şekilde kişisel bir deneyim . Göğüslerinizin hiç değişmediğini düşünebilirsiniz ya da ilk günden itibaren değiştiğini keşfedebilirsiniz. Yeni göğüs ölçüleriniz beş cupa kadar büyürse sakın paniğe kapılmayın. Genellikle göğüslerdeki değişme ilk üç aylıktan sonra olma eğilimindedir – Göğüslerinizin büyümeye ve değişmeye başladığını fark ettiğiniz an hamile sütyeni giymek önemlidir.

 

Hamile sütyeni ile emzirme sütyeni arasında fark var mı? Her ikisi de gerekli mi?

Hamile sütyeni hamileyken giymek için tasarlanmıştır. Emzirme sütyeni ise emzirirken giyilmek üzere üretilmiştir. Hamile ve emzirme sütyeni hayatınızı kolaylaştırmak hem de tüm ihtiyaçlarınızı kapsayacak şekilde üretilmiştir. Bu nedenle ayrı iki tane sütyen modeli almaya gerek yoktur.

Hamilelik sütyenimin emzirme klipsi olması sorun yaratır mı?
Klips ya da kopçalar hem gizli hem de sütyen ile aynı renktir. Bu nedenle anne adaylarının bunu problem edeceklerini sanmıyorum. Ayrıca bu sayede hem zamandan ve hem de paradan tasarruf edecekler! Her şeyden daha önemlisi aldığınız sütyenin rahat, destekleyici ve göğüsünüzü kesmediğinden emin olun; aksi takdirde süt kanallarının tıkanmasına neden olabilir.

Anne ve anne adayları için hem kaliteli hem de uygun fiyata sütyen modelleri için giyimini.com’a göz atın!