Nail art, sadece tırnaklarınıza tablo gibi görüntüler, flamingolar, minik minik çiçekler çizecek kadar ince bir iş değil. Tırnaklarınıza biraz daha hareket gelsin ama çok da göze batmasın istiyorsanız, bir de özel malzemeler almak istemiyorsanız tek oje ve yan ürünlerle de nail art yapabilirsiniz. İşte birkaç örnek:

Koyu renk ojelerde basit ama hoş duran puantiye uygulaması ise kalın uçlu bir kürdan yardımıyla yapılabilir.

Bir gazetenin yazılı bölümlerinden parçalar kesin. Tırnaklarınıza beyaz oje sürün. Burada dikkat etmeniz gereken ojeyi iki kat uygulamanız. Oje kuruduktan sonra hazırladığınız gazete kağıtlarını sırayla tırnaklarınıza yerleştirin ve üzerine kolonya damlatın. Daha kalıcı olmasını isterseniz üzerinden parlatıcıyla geçebilirsiniz.

Bir ojeyle tırnağınızın tamamını boyayın. Ardından aynı ojeye bir miktar mısır nişastası ilave ederek matlaştırıcı etki kazanmasını sağlayın. Tırnağınızın belirlediğiniz bölümlerine kesitler şeklinde bantlar yerleştirin. Bant olmayan bölümlere hazırladığınız ojeden sürün. Bu sayede tırnağınızın bir kısmı ojenin parlak rengi, bir kısmı ise mat tonu olur.

Özellikle son yılların modası pırıltılı ojelerde zarif bir etki yaratan kolay nail art uygulamalarından birisi de şöyle: Bant yardımıyla tırnak diplerinizde bir alan belirleyin. İstediğiniz ojeyle bu belirlediğiniz alanı boyayın.

Tırnağınızın üst kısmından başlayarak aşağıya doğru zigzaglar çizerek inin. Uzun süre kalıcı olsun istiyorsanız oje kuruduktan sonra parlatıcı sürebilirsiniz.

Farklı uygulamalar şu şekilde:

  • İstediğiniz renk oje sürün ardından üzerine bir file yerleştirin. Bu sayede filenin deseni tırnaklarınıza çıkacaktır.
  • Tırnağınızın ortasından aşağıya doğru yarım hat şeklinde bir çizgi çekin. Sağ ve sol yanından da daha kısa çizgiler indirip bırakın. Daha pürüzsüz bir görüntü için ilk önce parlatıcı oje uygulayabilirsiniz. Kullandığınız oje koyu renk olursa daha çarpıcı bir etki yaratabilir.

Püf noktası: Mat oje almak yerine parlatıcınızın içine çok az mısır nişantası katın. Ardından tırnaklarınıza sürün. Bu sayede ojenizde matlaştırıcı etkisi yaratmış olursunuz.