Korse takmak çoğu insan için bir zayıflama yöntemidir.

Doğru teknikler ve yöntemler sayesinde korse takarak zayıflayabilirsiniz. Parafinli korseler, medikal korseler, slim’n lift supreme korseler, hamilelik sonrası korseler gibi zayıflamaya yardımcı korse çeşitleri bulunmaktadır.

Çok önceleri korseler, vücutta oluşan fazla kiloları saklamak olarak kullanılırken günümüzde ise yine fazla kiloları saklamanın yanında cildi sıkılaştırıcı etki yanında zayıflama kıyafeti olarak tercih edilmeye başlanmıştır. Ancak bunun için her korse giyilmediği gibi kaliteli ve pamuklu kumaşlardan imal edilmiş olan korseleri kullanmak önemlidir.

Korse alırken nelere dikkat edilmelidir?

Kadınları zayıf gösteren korse modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

  • Korse alımı yapılırken beden ölçüsü ve vücut tipi net şekilde bilinmelidir.
  • Alınacak korse bedeni sizin beden ölçünüzden küçük olmalıdır.
  • Zayıflama amaçlı alınacak korse kalıcı zayıflama sağlayacağı için lateks dokulu olmalıdır.
  • Vücudun hemen şekle sokulması ve daha çekici bir bedene sahip olmak için vücut tipinize uygun modeli seçmeniz gerekir. Bu yüzden vücut tipinize uygun korseleri seçerek daha düzgün bir vücuda sahip olabilirsiniz.

korse 2 giyimini

Kum saati vücuda uygun korseler

Kum saati vücuda sahip kadınların vücutları orantılı olur. Fazlalık olmadığı için her türlü korse çeşidini rahatlıkla kullanabilirler. Vücuda hafif baskısı olan günlük korseleri seçebilirler.

Elma vücuda uygun korseler

Elma vücuda sahip kadınlarda orta bölge ve alt bölgeler kalındır ve simitler bulunur. Bel ve kalça yağlı ve büyük olur. Bu tip vücuda sahip olanlar bel, basen ve kalça bölgesindeki fazlalıkları toparlamak için tüm vücudu kaplayan korselerden kullanmalıdır. Lateks dokulu korseleri kullanabilirsiniz. Daha esnek olacağınız bu korseler sayesinde bel ve karın kısmınız değişim gösterecektir.

korse1 giyimini

Koni vücuda uygun korseler

Koni vücutlar biraz kum saatini andırır ancak göğüs ve kalça bölgesi biraz daha düz olur. Koni vücutlu kadınlar için uygun korse ise göğüs ve bel altı bölgesinin belirginleştirildiği korselerdir. Orantıyı sağlamak için karın ve bel kısmına hafif baskı veren korseler tercih edilmelidir.

Sporcu vücuda uygun korseler

Cetvel vücut olarak nitelendirilen sporcu vücutlara uygun korse ise karın bölgesindeki fazlalığı yok edecekkorselerdir. Bu sayede hem bel ince görünür hem de dik bir duruş elde edersiniz.