Uzun yıllardan beri çekiciliğin ve aşkın rengi olarak bilinen kırmızı, yapılan pek çok araştırmaya göre de kişilerin enerjisini yükseltme özelliğine sahip.

Nasıl ki kırmızı bir elbise giymek, bulunduğunuz ortamda daha kolay dikkat çekmenize neden olacağından dolayı yüksek bir özgüvene sahip olmanız gerekiyorsa, gecelikler için de durum aynıdır. Kendinize olan güveniniz tam ise; kırmızı renkli saten bir gecelikle baş döndürebileceğinizi unutmayın.

Saten geceliklerde kırmızının tonuna dikkat

Kırmızı saten geceliklerin pek çok farklı tonu bulunuyor. Bu tonlar, geceliğe en az model kadar farklılık katıyor. Çok açık ve parlak renkli bir kırmızı, size istediğiniz çekiciliği sunamayacaktır. Bunun yerine daha çocuksu bir hava katacaktır. Oysa bordo tonuna yakın bir kırmızı, kişilerin kadınsı kısmını öne çıkarmakta ve geceliklere çok daha fazla yakışacak, ayrıca geceliğinizin kumaşını da daha kaliteli gösterecektir.

Saten ve tül detayları ile şıklığınızı arttırın

İç giyimde de, modanın etkisi azımsanamayacak düzeydedir. Ancak kırmızı saten gecelik trendi hiçbir zaman geçmez. Özellikle kırmızı bir saten gecelikte, dantel ya da tül ayrıntıların olması, modelin daha hoş bir görünüme sahip olmasını sağlar. Pek çok markanın kreasyonunda, bu harika ikili bir arada kullanılıyor. Özel günler için tasarlanan modellerde, genellikle göğüs ve yırtmaç kısımlarında bulunan ayrıntılar, günlük kullanıma uygun tasarlanmış modellerde daha çok kol ve etek kısımlarında yer alıyor.