Jartiyer her vücut tipine uygun bir iç çamaşırıdır.

Jartiyer takım alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bedeninizden küçük bir jartiyer takım almamanızdır. Eğer kendi bedeninizden ufak bir jartiyer takım aldıysanız, jartiyerin sıktığı bölgelerden vücudunuz dışarı doğru çıkacak ve sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir.

Eğer kilolu bir bayansanız büstiyerli jartiyer modellerini tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Büstiyerli jartiyer takımlar göğüs kısmından göbeğe kadar vücudu saracağından, göğüslerinizi daha dolgun ve dik gösterip,  göbek kısmındaki fazla kiloları kamufle edecek ve çok daha seksi görünmenizi sağlayacaktır.

Kullanacağınız jartiyer çorabı jartiyer kadar önemlidir. Silikonlu ve dantelli jartiyer çorapları kilolu bayanlar tarafından tercih edilmemelidir. Silikon veya dantel olan kısım çorap kadar esnek olmayacağından bacaklarınız jartiyer çoraptan taşmış gibi gözükecektir. Jartiyer çorabını desensiz, düz ve koyu renklerde tercih etmeli, kalçaya  yakın olan jartiyer çorapları daha hoş görünüm ortaya çıkarmaktadır.