Etkileyici bir bakış sağlamada önemli bir etkiye sahip olan kaşlar sevinç, hüzün, mutluluk gibi duyguları karşı tarafa aktarır. Son zamanlarda kadınlar tarafından tercih edilen kalın kaşlar kişinin genç ve doğal görünmesine yardımcı olur. İnce kaşları kalınlaştırmak için bazı doğal yöntemler mevcuttur.

Kaş Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Sarımsak: Ortadan ikiye kesilen bir diş sarımsak düzenli olarak kaşa sürülürse zamanla kaşların kalınlaştığı görülecektir. Sarımsağın kokusundan etkilenenler sarımsak yağını da kullanabilir. Bu yöntem haftada 1 defa, gece yatmadan önce uygulanırsa etkisini daha fazla gösterecektir.

Hint Yağı: Kaşların uzaması için gerekli olan vitamin, yağ ve proteini içinde barındıran hint yağı düzenli kullanıldığında kaşların kalınlaşmasında etkilidir. Hint yağını kaşa uygulamak için saf hint yağı ile 4-5 dakika kadar masaj yapılır. Yarım saat beklendikten sonra ılık su ile yıkanır. Önerilen uygulanma sıklığı 2-3 hafta süre ile gün aşırıdır.

Fındık: 1 adet ortadan ikiye ayrılmış fındık bir süre tavada ısıtılır. Daha sonra ısıtılan fındık ile kaşların çıkış yönüne doğru masaj yaparak uygulanmalıdır. Kaşların kalınlaşmasında bu yöntem etkilidir.

Yumurta Sarısı: Kaş kıllarının ana maddesini içeren keratin proteini, yumurtanın sarısında yeterli miktarda bulunur. Yumurta sarısı ile kaşları kalınlaştırmak için bir yumurtanın sarısı beyazından ayrılır ve iyice çırpılır. Daha sonra pamuk yardımı ile kaşlara sürülür. Yaklaşık 15-20 dakika beklettikten sonra yıkanır. Haftada bir ya da iki defa uygulanması önerilir.

Argan Yağı: Kaş kıllarının beslenip büyümesi için argan yağı en uygun bitkisel yağlardan biridir. Haftada 2 ya da 3 kere masaj yapılarak uygulanır. Yaklaşık 30 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanmalıdır.

Soğan Suyu: Soğan, içerisinde yüksek oranda kükürt barındırır. Kükürt, kaş köklerini uyandırarak kaşların kalınlaşmasına yardımcı olur. Bir adet soğan ezilerek suyu çıkartılır ve bir pamuk yardımı ile kaşlara uygulanır. Bu uygulamadan sonra birkaç saat yüz yıkanmamalıdır.

Makyaj Teknikleri: Anlık sonuç sağladığı için kadınların en sık tercih ettiği yöntemdir. Kaş kalemi ya da kaş farı ile doğru teknikler kullanılarak kaşları kalınlaştırmak mümkündür. Burada önemli olan nokta yüz tipine uygun doğru bir uygulama yapılmasıdır.