Jartiyer Nedir
jartiyer kısaca tanımlamak gerekirse çorapları dizin üst kısmında tutmayı sağlayan bağdır jartiyer takımı iki parçadan oluşmaktadır
üst parçası ve corap kısmıdır.Renk,desen ve modelleri farklıda olsa jartiyer modelleri her zaman baştan çıkarıcı bir yapıya sahiptir.

Nasıl Giyilir ?
Jartiyerler sanıldığı gibi zor ve zahmetli değildir. Uzun süre jartiyer kullanan insanlarda külotlu çorap yerine artık
daha çok jartiyer takımları tercih etmeye başlıyorlar.
jartiyerlerin içinden çıkan ve stripe adı verilen parça sayesinde jartiyerlerin boyunu kendineze göre ayarlamanızı sağlıyor.
jartiyer giyimi konusunda çoğu zaman ilk üst kısım sonra çorap giyilmeye çalışılır ama bu yöntemde kişi zorlanır hatta oturduğu zaman
jartiyer çorap kısmında yırtılamalar bile meydana gelir. Jartiyer giyerken önce çorap kısmını giyeceksiniz sonra stripe’leri çorapa tutturduktan sonra üst kısımı giyin ve stripe ile üst kısımı tutturun bu şekilde hem çok hızlı giyebileceksiniz hemde jartiyer takım üstünüzde olduğu zaman daha rahat hareket edebileceksiniz.

Jartiyer Giyerken Nelere Dikkat Edilmelidir.

Dar Giysi ile kullanmayın çok dikkat çeker ve rahatsız edebilir sizi rahatsız edebilir ama dar giysiler ile
kullanılabilen jartiyer modelleri’de vardır stay-up modeller ile stripe kullanmadan slikon çoraplı jartiyer modelleri ile kullanabilirsiniz Külot her zaman jartiyerin üstüne giyilir çünki külodunuzu çıkarmak istediğiniz zamanlarda altta kalırsa külot jartiyer komple çıkarmanız gerekmektedir. (Tuvalet ) kıyafet deneme v.b. gibi yerlerde Kullanığınız jartiyerin çorap kısmı dantelli bir model ise jartiyerin stripelerini dantelin ince olduğu yerden geçiriniz.

En Çok Tercih Edilen Jartiyer Modelleri için;

https://www.giyimini.com/bayan-ic-giyim/jartiyer