Seneler öncesinin klasik olan beyaz çamaşırlarının artık adının bile anılmadığı bir  iç giyim modası, çok daha değişik ve renkli modellerin yüksek hayat enerjili temalar ile sunulmasına tanıklık etmekte. Kadınlar aynı elbiselerinde olduğu gibi iç çamaşırlarında da artık renkli modelleri istiyor ve elbiseler ile makyajda yakalanmakta olan şıklığın çamaşırlarda da devam etmesini beklemekte. Günlük giyim alışkanlıklarının en önemli parçası haline gelmiş çamaşırlar, her yaştan olan kadının özen ile seçim yaptığı bir alan olmuştur. Elbise, bluz, etek,  gömlek, badi ile pantolon gibi dış giyim ürünleri için ayrılmış olan bütçe gibi iç giyim için de her ay düzenli bir şekilde bütçe ayrılması gerekiyor. Zira “giyim” iç veya dış olarak ayrılmamakta olan bir bütündür. Bu sebep ile kadın erkek fark etmeden her insanın zaten her gün giymiş olduğu bu çamaşırlar da en az diğer kıyafetler kadar özeni hak ediyor.

Kişinin hayal dünyasının bir yansıması olarak görülmekte olan iç çamaşırlar, her yaştan ve her beğeniden insan düşünülüp özel olarak tasarlanır bir hale gelmiştir. Kadın çamaşırlarının erkeği daha da fazla etkilemesi için hayal gücünün sınırlarını zorlamakta olan tasarımlar geliştirilirken, doğal malzeme kullanımına da ekseriyet ile özen gösterilmektedir. Dantellerden fırfırlara ve transparan görsellerden gizem uyandırmakta olan işlemlere kadar iç çamaşırlar oldukça geniş olan bir yelpazede sunuluyor. Bu da bütün kadınlara hayal güçleri doğrultusunda seçim yapmaya imkanı sağlamaktadır. Kendileri kadar birlikte oldukları insan tarafından da beğenilmeyi isteyen kadınların çok daha estetik görünmesini sağlamakta olan çamaşırlar siyah ile beyazından çıkıp her renkte üretiliyor.

Kadınlar en cesur olan tasarımlara bile ilgi gösterdiğinden dolayı, üretici markalar da tasarım konusunda komple hayal güçlerinin sesini dinlemekte. Dünya çapında da yüzlerce şubesi bulunan dev iç çamaşır markalarının arasında her geçen gün yeni bir tane marka ekleniyor ve bu da kadınların iç çamaşırlara göstermiş olduğu alakayı gösteriyor. Her geçen sene daha da yaratıcı tasarımların beğeniye sunulmuş olduğu iç giyim dünyasında, yeni sezonda da birbirinden iddialı olan modeller kadınların iç dünyasında da şık olmasını sağlamaktadır.