Şayet Google’a “kırmızı iç çamaşırı” yada “kırmızı gecelik ” yazarsanız anında hayal edemeyeceğiniz bir sürü iç giyim modeli bombardımanına tutulacaksınız. Seks-shop tarzı fırfırlı babydollerden görkemli ve pahalı iç çamaşırı modellerine kırmızı genellikle seksi bir renk olarak gösterilmiştir.

Kırmızı renginin neden enerji ve güven, tutku ve tehlike rengi olduğunu görmek zor değil. Bazı kültürler kırmızı rengi iyi şans, kutlama ve saflık sembolü onurlandırmıştır. Kırmızı iç çamaşırı gördüğünüzde siz ne düşünüyorsunuz?

Kırmızı iç çamaşırının ilk olarak ne zaman moda olmaya başladığını bilmek istemişimdir. Gariptir ki aramalarda böyle ilginç bir konu hakkında herhangi bir bilgi yok!

15. yüzyılın başlarından hayat kadınları tarafından giyilen kıyafetler diğer kadınların giydiği kıyafetlerden farklıydı çünkü toplumun kendi yaşam tarzı seçiminden ve diğer kadınlardan ayırt edilmeleri gerekiyordu. Genellikle hayat kadınlarının kıyafetlerininin üzerinde sarı şerit vardı, ama daha yaygın kırmızı şerit olurdu. Tabii ki bu onların iç çamaşırı rengi hakkında hiç bir bilgi vermez. Fakat kırmızı renk ekstra müstehcenlik vermiş olabilir!
Öyle ya da böyle kırmızı şehvetli bir renk olarak görülüyor, bu nedenle biz Sevgililer Gününe kadar her yerde bu rengi görüyoruz. Peki kırmızı ne zaman güçlü bir renk olarak görülmeye başlandı? Muhtemelen en ikonik sahne Julia Roberts’ın Pretty Woman filminde giydiği omuzları düşük kırmızı elbisedir. Belki de film dünyasının bize aşıladağı bir durum bu!

Kırmızı rengin hala en seksi renk olup olmadığı tartışmalı bir konu. Şu anda büyük iç giyim firmaları ya da tasarımcılar koleksiyonlarında kırmızı harici bir çok renk ile çalışabiliyorlar. Gene de kırmızı gecelik çoğumuzun gözünde hala seksi iç giyim olarak yer ettiği kesin. Bu arada ufak bir not: Kırmızı iç çamaşırı modellerini sadece özel gecelerde değil özel günlerde de giyebilirsiniz. Örneğin, bir iş görüşmesi; iş kıyafetleri altında ayarlanmış bir kırmızı iç çamaşırı kendinize olan güveninizi parlatacak. Mutlaka bir deneyin!