Her kadının, kimi zaman kıyafetlerinin daha güzel görünmesi, kimi zaman da kendini daha iyi hissetmek için özenle seçtiği iç çamaşırları bulunur. Bayan iç çamaşır ürünlerinde ortaya çıkan çeşitlilik, her ne kadar tercih aşamasında zor zamanlar yaşamanıza neden olsa da, öyle parçalar vardır ki, her kadının dolabında mutlaka yer almalıdır.

 

  1. Çıtçıtlı Badiler

Çıtçıtlı badiler, özellikle spor yaparken ve düşük bel jeanler giyildiğinde olmazsa olmaz parçalar arasında yer alıyor. Bel bölümünün açılması; böbreklerinizin ve belinizin ağrımasına ve hatta ciddi sağlık sıkıntılarına neden olabilir. Bu nedenle, özellikle bağışıklık sisteminiz kuvvetli değilse, mümkün oldukça çıtçıtlı badilerden yararlanmalısınız.

Çıtçıtlı Badi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mutlaka, pamuklu ürünleri kullanın. Böylelikle, teniniz nefes alacak, terlemeniz minimum oranda kalacak ve terlediğinizde, ter vücudunuzdan kolaylıkla uzaklaşacaktır. Sentetik kumaş olarak da bilinen naylon içerikli kumaşlardan üretilen çıtçıtlı badiler kullanıldığında; vücudunuzda alerjik reaksiyonların oluşması, tahriş ve rahatsızlık hissi gibi riskleri göze almış olursunuz.
  • Çıtçıtlı badinin, çıtçıt kısmının ince olmaması önemli bir ayrıntı. Böylelikle, canınızın acımasını önlemiş olursunuz.
  • Mümkün oldukça alerjik kumaşlar kullanın. Alerjik kumaşlar, bakteri ve mantar üremesinin önüne geçerek, kadın hastalıkları riskini en aza indirir.
  1. Siyah Dantelli Sütyen

Her kadının dolabında bulunması gereken iç çamaşır modellerinden birisi de, kadınsı yanını daha çok ortaya çıkarmasını sağlayan bir dantelli sütyendir. Bu sütyenin siyah renkli olması, pek çok gecelikle de uyumlu olmasını sağlar. Siyah sütyeninizi; kırmızı, pembe, mavi, yeşil, mor ve beyaz renkli gecelik ya da babydollarla beraber kullanmanız mümkün olacaktır. Bu modeli, günlük yaşamınızda rahatlıkla kullanamayacağınızı düşünüp, tamamen kendi zevkinizi göz önünde bulundurarak seçin. Unutmayın ki, her şeyden önce kendinizi beğenmeniz geliyor ve zaman zaman kendinizi şımartmanız hiç de fena olmaz.

  1. Şık ve Dikişsiz Bir Büstiyer

Büstiyer, çok sık kullanılan bir iç çamaşır modelleri arasında olmamakla beraber, her kadının dolabında bulunması gerekiyor. Böylelikle, vücudunuzu tamamen saran, şık bir elbise giyeceğinizde, içerisine büstiyerinizi giyebilir ve çok daha kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca; jartiyer ve string ile beraber, özel gecelerinizde kullanmanız da mümkündür. Dikişsiz ve şık bir model tercih edersiniz, her iki durum için de rahatlıkla giyebileceğiniz bir model seçmiş olursunuz.

  1. Dolgulu Sütyen

Pek çok kişi, dolgulu sütyenleri yalnızca küçük göğüslere sahip olan kadınlara uygun sütyen çeşitleri sana. Oysa bu düşünce oldukça yanlıştır. Evet, dolgulu sütyenlerin göğüsleri 1 beden kadar daha büyük gösterdiği doğru; ancak daha da önemlisi, göğüslerinizi daha dik ve daha biçimli gösteriyor olması. Böylelikle, günlük olarak kullanmayı tercih etmiyor olsanız dahi, bazı riskli kıyafetler giydiğinizde yardım alabilirsiniz. Örneğin; şifon ya da saten kumaştan bir gömlek veya ince kumaşlı ve vücudunuzu saran bir badi giydiğinizde, dolabınızda yer alan dolgulu sütyen ile harika bir görüntü ortaya serebilirsiniz.

  1. Sporcu Sütyeni

Profesyonel anlamda spor yapmıyor olsanız dahi dolabınızda, sporcu sütyenlerine mutlaka yer vermelisiniz. Tempolu yürüyüş ya da hafif tempolu koşu yaparken bile bu sütyenleri kullanmanız, göğüs sağlığınız açısından oldukça önemli. Yalnızca sağlıkları için spor yapan kadınlar, çoğu zaman klasik sütyenleri ile antrenmanlarını tamamlarlar. Bunun sonucunda da, bel, sırt ve göğüs bölümünde ağrılar oluşurken, zaman içerisinde göğüslerde sarkma görülür. Her kadının dolabında, vücuduna uygun özellik ve bedende spor sütyeni bulunmalı ve düzenli spor yapan kişiler tarafından yılda bir kez yenilenmelidir.