Her iç çamaşırı alışverişine çıktığımızda elimiz seksi modellere gitse de, rahatlıklarıyla kullanım kolaylığı sağlayanları da görmezden gelemiyoruz. Kimisi tişörtle kimisi gece elbiseleriyle harika duruyor. Kısacası her modele sahip olmamız şart!

Her kadının gardırobunda olması gereken 13 farklı sütyen modelini bir araya getirdik. Bakalım, siz içlerinde en çok hangisini kullanıyorsunuz?

1Dolgulu sütyen

Dolgulu sütyenler, minik göğüslü kadınlar için vazgeçilmez bir sütyen modelidir. Göğüsleri hafif büyük gösteren bu sütyenler rahatlıklarıyla da öne çıkmaktadır.

2Straplez sütyen

Straplez sütyenler, yaz aylarının vazgeçilmezlerinden diyebiliriz. Bu sütyenler, askısız ya da düşük omuzlu elbise ve bluzlarla rahatlıkla giyilebilirler.

3Push-up sütyen

Push-up sütyenler, göğüsleri yukarı doğru kaldırarak olduğundan bir ya da iki kup daha iri görünmelerini sağlar.

4U şeklindeki sütyenler

Göğüs kısmı U şeklindeki bu modele göğüs dekolteli kıyafetler için adeta bir kurtarıcı diyebiliriz. Göğüsleri alttan destekleyerek güzel gösteren bu sütyenler, dikişsiz özellikleri ile de her kumaşla rahatça giyilebilirler.

5Kopçaları yer değiştiren sütyenler

Kopça kısımları çıkan, yer değiştiren ve farklı şekillerde takılabilen bu sütyen modeli, her kıyafetle giyilebilmesi için özel olarak tasarlanıyor. Bu sütyenleri, ister straplez bir bluzla isterseniz de bir gece elbisesinin içine rahatlıkla giyebilirsiniz.

6Sporcu sütyeni

Egzersiz yaparken göğüsleri sıkı tutan ve destekleyen sporcu sütyenleri her kadının dolabında olması gereken türden. Hem rahat hem de oldukça kullanışlılar!

7Toparlayıcı sütyen

Toparlayıcı sütyenler, büyük göğüslü kadınlar için vazgeçilmez bir modeldir. Göğüsleri olduğundan 1-2 kup daha küçük gösteren bu sütyenler, büyük göğüslü kadınların istedikleri kıyafetleri rahatça giymelerine olanak sağlar.

8Bandaj sütyen

Bandaj sütyenler, straplez olan modellerle aynı görevi görseler de daha zarif duruşlarıyla her kadının dolabına girmeyi başarıyor. Ayrıca koltuk altı geniş kesimli tişörtlerin içine giyildiğinde oldukça şık duruyor.

9Soft cup sütyenler

Soft cup sütyenler, rahatlıkları nedenyile tercih eden modellerden biri. Dikiş izi ve tel desteği olmayan bu sütyenler genellikle uyurken tercih ediliyor.

10Tişört sütyeni

Belki de en sık giyilen modellerden biri tişört sütyenleri. Her kadının dolabında en az iki tane bulunan bu sütyenler adından da anlaşılacağı gibi ince tişörtler ve gömleklerle giyildiğinde iz yapmıyor. Vücuda oturan ve sıkı duran bu sütyenler, kıyafetinizin üzerinden belli olmuyor ve kusursuz gözüküyor.

12Emzirme sütyeni

Emzirme sütyenleri her yeni annenin sahip olması gereken modelden biri. Bu sütyen sayesinde bebeğinizi emzirirken sütyeninizi çıkarmanıza gerek kalmıyor. Emzirme esnasında yalnızca göğüs bölgenizi açmanız yeterli oluyor.

13Silikon sütyen

Silikon sütyenler, içindeki yapışkan sayesinde göğsünüze yapışıyor ve göğüslerinizi hafifçe yukarı kaldırıyor. Sırtı açık elbiselerle rahatlıkla giyilen bu sütyenlerin sıcak havalarda terleme yapması gibi küçük bir dez avantaıjı da olabiliyor.

14Yüzücü sütyeni

Rahat modellerden biri de yüzücü sütyenleri. Özellikle yüzücü model atlet ve bluzlarla birlikte rahatlıkla giyilen bu sütyenler, göğüsleri de destekliyor.

 

Tümü ve Daha Fazlası İçin Giyimini.com ‘a bekleriz..