Yıllarca hayalini kurduğunuz gelinliği buldunuz. Peki düğün aksesuarlarınızın seçimine gösterdiğiniz özeni düğün günü giyineceğiniz iç çamaşırına da gösteriyor musunuz?

Düğün günü dans pistinde, en sevdiğiniz şarkıda dans ederken, straplez gelinliğinizin altından kaymaya başlayan bir sütyenle cebelleşmek istemezsiniz değil mi? Biz de düğünde iç çamaşırıyla ilgili hiçbir problem yaşamamanız için dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık. En özel gününüzde zor anlar yaşamamak için mutlaka okuyun!

Düğün Günüyle Gecesini Ayırın

Düğün alışverişiniz sırasında ilk gecenizde giymek isteyeceğiniz çok şık bir takım görebilirsiniz. Tereddüt etmeden alın onu ama bu takımı düğün günü iç çamaşırınız olarak düşünmeyin. Balayınız için çılgın iç çamaşırları seçebilirsiniz ama düğün günü giyeceğiniz iç çamaşırı için biraz daha özen göstermeniz gerekiyor.

Nasıl bir Gelinlik?

Sütyen seçiminizi belirleyecek olan ilk unsur gelinliğinizin kesimi, dekoltesi ve rengi olacak. Straplez mi, tek omuz mu, derin sırt veya göğüs dekolteli mi? Kırık beyaz mı şampanya mı? Tüm bu detaylara dikkat ettikten sonra alışverişinize başlayabilirsiniz.

Straplez Gelinlikler

Straplez gelinlikler için sütyen bulmakta zorlanmayacaksınızdır ama aldığınız sütyenin gelinlikle aynı tonda olmasına, tutuculuğunun, kumaşının ve rahatlığının çok iyi olmasına dikkat etmelisiniz. Gelinliğinizin tonunu tam olarak kestiremiyorsanız gelinlikte beyaza kısa bir bakış yazımız size yardımcı olabilir. Sütyenlerin balen bölgesinde bulunan şeffaf silikon bölgelerinin biraz terlediğinizde kayan bir kalitede olmadığından emin olun.

Boyundan Bağlı Modeller

Boyundan bağlı gelinlik modelleri için askıları takılıp çıkarılabilen sütyenler uygun olacaktır. Sadece sütyeninizin gelinliğinizle aynı renk olmasına ve giyindiğinizde şeritlerinin denk gelip gelmediğine bakmanız yeterli.

Derin Dekolteler

Göğüs dekolteleri için çok çeşitli sütyen çeşitleri mevcut. Siz sadece kendi dekoltenize uygun birini seçmelesiniz. Bu durumda sütyen alışverişinize gelinliğinizle gitmeniz önem taşıyor. Küçük göğüslü bayanlar için sadece göğsün uç bölgesini kapayan yapışkan sütyenler de var. Fakat bu sütyenlerin hiçbir taşıyıcı özelliği olmadığını unutmayın. Büyük göğüslü bayanlarsa ortası şefaf bir şeritle bağlı olan, taşıyıcılığı daha yüksek modelleri seçmeliler.

Bakılası Sırtlar

Sırt dekoltesindeyse işler biraz daha zorlaşıyor. Seçenekleriniz yok değil, var ama bu seçeneklerin hiç birinin yeterli taşıyıcılığının olmadığını bilmelisiniz. Küçük göğüslüyseniz durumu idare edebilirsiniz fakat büyük göğüslere sahipseniz sırt dekoltesinden kaçınmanız daha doğru olacaktır.

Tek Omuzlular

Tek omuzlu gelinlik modellerinde; çıkıp takılan askılı bir model veya straplez model bir sütyen giyebileceğinizi düşünebilirsiniz ama tek omuzlu modellerin genellikle asimetrik kesimlere sahip olduğunu unutmayın. Kollarınızı kaldırdığınızda straplez gelinliğinizin yanlarından gözüken bir sütyen giymek istemezsiniz.

Vücudu Saran Gelinlikler

Bu model vücut hatlarınızı cesurca sergileyeceğiniz bir model olduğundan kombinezon, büstiyer tarzı tek parça bir iç çamaşırı giymeniz daha uygun olacaktır. Fakat özellikle gelinliğinizin kumaşı inceyse dantelli veya işlemeleri kumaştan belli olacak modelleri tercih etmeyin. Dikişsiz ve dümdüz büstiyerler tam size göre.

Önemli Uyarılar

Sütyeninizi seçmeden gelinliğinizin üst bölgesinde daraltma yaptırmayın. Göğüs bölgesinde yapılacak ayarlamalar mutlaka düğün günü giyeceğiniz sütyenle birlikte yapılmalı.

İç çamaşırınızın kumaşının sizi terletmeyecek kaliteli bir kumaştan olmasına özen gösterin. Ayrıca iç çamaşırınızın kumaşıyla gelinliğinizin kumaşının yakın olmasını sağlayın.

Düğününüzde jartiyer giyecekseniz alışmak için şimdiden jartiyer kullanmaya başlayın. Daha önce hiç giymediğiniz bu kıyafet, alışık olmadığınız için düğün günü sizi rahatsız edebilir. Gelinliğin içine büstiyer veya korse giymek, vücudunuzun daha derli toplu, daha düzgün gözükmesini sağlayacaktır.

Kaynak: Ceyda Aytemiz – Düğün.com