Kalçalarınız çok mu geniş? Dert etmeyin, doğru bir şekilde giyinerek fazlalıklarınızı saklayabilirsiniz. Sanıldığının aksine bol kıyafetler kilolarınızı daha belirgin hale getirdiği için bol kıyafetlerden kaçınmalısınız. Üzerinize tam oturan kıyafetleri tercih edip, bedeninize küçük olan elbise modellerini seçmeyin. Kaş yapacağım derken göz çıkarmak olmaz.

Desensiz pantolonlar, hafif ve koyu renk etek modellerini tercih etmeli, üzerinize yapışan etek modellerinden kaçınmalısınız. Bu tarz etekler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir.

Dekoltesi olan ve üzerinize hafif yapışan kıyafetler giyerseniz dikkati kalçalarınızdan üst kısmınıza çekmiş olursunuz. Kalçalarınızı örten sweat, ceket vb. uzun üstler kullanabilirsiniz. Elbiselerinizi askılı model seçebilir, tunik giyerek fazlalıklarınızı kapatabilirsiniz.

Peki ya geniş göğüslüler? Büyük göğüsleriniz varsa seçime ilk olarak doğru sütyenden başlamalısınız. Dikkati göğüslerinizden çekmek için sırtı açık modeller tercih etmelisiniz. Dikkat çekici aksesuarlar takın. En ideali hoş bir küpe olacaktır. Dar modellerden kaçınmalısınız. Etek, pantolon ve tayt gibi seçimleri desenli seçmelisiniz. Böylelikle dikkati göğüslerden çekmiş olursunuz.

En kötü problem ise göbek! Göbeğiniz var ve saklayamıyorsunuz. Bu durum canınızı sıkıyorsa  üzülmeyin artık. Göbekten dikkati başka yöne yöneltmeliyiz. Bu bacaklar ve göğüsler olabilir. Mini etek en büyük yardımcıdır.

Pantolon seçiminde yüksek belli modelleri seçin. Vücudunuza yapışan modellerden kaçının. Vücuda yapışan modeller vücut hatlarınızı belli eder.

Etek seçiminde dar modeller seçerseniz dikkati göbekten tamamıyla çekmiş olursunuz.

Belim çok kalın diyorsanız kıyafetle ince göstermek mümkün! Peki nasıl mı yaparız? Dikkati omuzlara çekmek birinci şartımızdır. Bunun için omuzları açık modeller seçmemiz doğru bir karar olacaktır. İç çamaşırınızı korseli seçiniz. Bu belinizin kalınlığını minimuma indirecektir. Geniş elbiseler seçin. Vücuda oturan elbiseler kalınlığı göz önüne getirecektir. Belinizi kapatmaya çalışın. Bunu uzun ceketlerle veya tuniklerle yapabilirsiniz.