Fantazi gecelikler eşleri ile heyecanlı ve mutlu dakikalar geçirmek isteyen hanımefendilerin genelde tercih ettikleri fantazi iç giyim ürünlerindendir. Fantazi gecelikler rahat ve etkileyici görüntüleri ile ilgi çekmek isteyen bayanların sıklıkla başvurduğu ürünlerdir. Siyah ve kırmızının ağırlıkta olduğu fantazi gecelik ürünlerinin askılı, fileli, yırtmaçlı, lame kumaştan üretileni, komple tül olanı, transparan v.b. çeşitleri bulunmaktadır. Genelde Fantazi gecelik takımlarında, geceliğe kombin oluşturacak bir külot modeli bulunmaktadır.

Maranda, Sistina, Ş.Gümüş gibi fantazi gecelik üretiminde öne çıkan markaların, kaliteli fantazi gecelik modelleri, rahat yapıları ve çekici tasarımları ile fantazi giyimde kalite isteyen bayanların tercihleri arasında yer almaktadırlar. Fantazi gecelik tercih ederken kaliteli kumaş kullanılan ve vücudu sıkmayan ürünlerin tercihi rahat bir gece için oldukça önemlidir.

Fantazi gecelik modellerinde, özellikle göğüs bölgesinde kullanılan transparan kumaşlar fantazi geceliğin daha da çekici hale gelmesini sağlayan unsurlar arasında sayılabilir. Kırmızı ve siyah renklerin çekiciliğinin yanı sıra beyaz, mor, gece mavisi ve pembe gibi renkler ile bütünleşen gecelik çeşitleri, renk seçeneği isteyen bayanlar için birçok alternatif oluşturmaktadır.