Kadınların son zamanlardaki en büyük gözdesi, ve derdi: eyeliner! Eyeliner sürmek her ne kadar tecrübeye dayalı olsa da, sizler için eyelinerınızı daha rahat ve kolayca uygulamanızı sağlayacak birkaç önerimiz var!

Kendinize Uygun Olanı Seçin!

Eyelinerların birçok çeşidi mevcut, eğer bu konuda çok kötü olduğunuzu düşünüyorsanız işe ilk olarak kalem eyelinerlardan başlamınızı öneririz! “Likit eyeliner kullanmak istiyorum” diyenler için de fırça ve kalem uçlu olarak iki çeşidi bulunan bu eyelinerlardan kalem uçlu olanları tercih etmelerini önerebiliriz.

Göz Kaleminden Destek!

Likit eyelinerlarınızı düzgün sürememekten şikayetçiyseniz ilk olarak göz kaleminizi uygulayın! Göz kalemiyle hata yapma oranınız düşecektir, hem böylece izleyeceğiniz yol belirgin olacağı için üzerinden likit eyelinerınızla rahatça geçebilirsiniz!

Uygulamanın Kolay Yolu!

İlk olarak nasıl bir kuyruk istediğinize karar verin. Kulağa kadar uzatmamakta yarar var! Gözünüzün bitiş çizgisinden hafif yukarı doğru bir çizgi çizin, daha sonra göz kapağınızın iç kısmından o çizgiye doğru yavaş yavaş ilerleyin.

Hemen pes etmeyin! Ne kadar çok eyeliner sürerseniz bu konuda o kadar profesyonelleşirsiniz!

Baz kullanın!

Eğer eyelinerınızın ya da göz kaleminizin gözünüzün üzerinde yeni bir göz çizmesini istemiyorsanız; far, pudra ya da far bazı kullanmanızda yarar var!

Ekstralar!

Büyüteçli bir ayna kullanmanız ve elinizin titremesinden korkuyorsanız eyelinerınızı oturarak uygulamanız eyeliner sürmeye alışmanızı kolaylaştıracaktır! Ayrıca sevmediğiniz kısımları daha rahat temizleyebilmek için yanınıza kulak temizleme çubuklarından bulundurmanızda yarar var!