Yaz yaklaşırken istenmeyen tüylerden epilasyonla kurtulma zamanı geldi. Epilasyonun acısını en aza indirip pürüzsüz bir tene sahip olmak için, işte epilasyon yapmanın püf noktaları…

Epilasyondan önce 

Epilasyonunuzu adet döngünüze göre ayarlamakta fayda var. Adetten sonra tüylerinizi alırsanız canınızın çok yanmasının önüne geçersiniz. Zamanlama ile ilgili bir diğer konu da epilasyon yapıp hemen dışarı çıkmamak. Tüy alımından sonra kızarık ve pütürcüklü bir ciltle dışarı çıkmak yerine, akşam saatlerinde yapılan bir epilasyonla bir sonraki güne hazır olmak daha iyi bir tercih.

Epilasyondan önce peeling yapmak cildinizi tüy alımına hazır hale getirip sonradan oluşacak kıl dönmelerini engeller. Epilasyona başlamadan önce, isteğe bağlı olarak, en az yarım saat önce ağrı kesici alabilirsiniz.

Epilasyon sırasında

Stres yapmayın. Ne kadar serinkanlı yaklaşırsanız tüylerinizden o kadar kolay kurtulursunuz. Tüylerin çıkış yönüne dikkat edin. Aksi yönden epilasyon yaparsanız daha sağlıklı sonuç alırsınız.

Epilasyondan sonra 

Duş alın ve epilasyon uyguladığınız bölgeye çok bastırmadan kese veya lif sürün. Böylece batık tüy çıkma ihtimalini azaltırsınız. Duştan sonra epilasyon bölgesini nemlendirin. Ayrıca su içmek de iyi gelcektir.