Makyajınızın aynı anda hem doğal hem mükemmel gözükmesi mümkün. İşte dikkat etmeniz gereken doğal makyaj yapmanın püf noktaları…

Mükemmel cilt tonu
Fondöten, pudra ve kapatıcı seçerken cildiniz için doğru tonları seçmelisiniz. Bronz gözükmek için koyu renk fondötenlerden uzak durun ve kapatıcınız fondöteninizden sadece bir ton açık olsun.
Kalın kaşlar
Kaşlarınızı göz farı, göz kalemi ya da maskara kullanarak daha belirgin hale getirin. Kaşlarınızın saç renginizle aynı olmasına dikkat edin. Sarışınlar açık kahverengi, kumrallar koyu renkler kullanmalı.
Gözlere odaklanın
Gözlerinizi açık kahverengi göz kalemiyle ortaya çıkarın ya da kirpik diplerinize kahverengi göz farı sürün. Göz kapaklarınıza nötr bir far uygulayın. Kirpiklerinize kahverengi ve siyah maskara sürerek son dokunuşu yapın.
Hafif allık
Bej-pembe en doğal gözüken allık tonlarıdır. Allığı gülünce ortaya çıkan kısımlara sürmeniz gerekiyor.
Parlak dudaklar
Doğal gözükmek isterken dudaklarınızı atlamayın. Sıcak tonlarda rujlar ya da dudak parlatıcıları tercih edin. Daha doğal gözükmesi için parmaklarınızı kullanarak yayın.
Kumrallar için doğal makyaj
Koyu renk saçlarınız varsa siyah eyeliner ve kiraz tonlarında transparan bir ruj doğal ve mükemmel gözükmenizi sağlayacak.
Sarışınlar için doğal makyaj
Açık renk saçlarla en uyumlu renkler açık pembe ya da şeftali tonlarıdır. Pembe parlak bir ruj mükemmel bir tamamlayıcı olacak.
Kızıllar için doğal makyaj
Kızıllar parlak mavi ve morlardan uzak durmalı, altın ve pastel tonlarını tercih etmeliler. Doğal güzelliğinizi tamamlamak için sıcak tonlarda bir ruj ve aynı tonlarda bir allık kullanın.
Mükemmel nude makyaj
Mükemmel bir makyajın altın kuralı, dudakların ya da gözlerin ön planda olmasıdır. Ancak nude makyajla hem gözlerinizi hem dudaklarınızı ön plana çıkararak mükemmel gözükebilirsiniz.
Kaynak: Milliyet