Günümüzde, kadınların en sık kullandığı iç giyim ürünlerinden bir tanesi; alttan çıtçıtlı body. Bu badiler üretilmeye başladığından beri, pek çok kadın daha rahat hareket etmeye başladı. Henüz, bu kadar sık kullanılmaya başlamadan önce sürekli ‘’Belim açıldı mı? İçimdeki atlet dışarı çıktı mı? Atlet pantolonumun içinde potluk yaptı mı?’’ gibi düşünceler nedeniyle rahatlık bir hayal oluyordu. Şimdi ise; takla atsanız dahi kıyafetlerinizden yana bir sorun yaşamayacağınızı biliyorsunuz. Üstelik bu çıtçıtlı atletlerin o kadar farklı ve şık modelleri var ki, yalnızca atlet olarak değil farklı kombinlerde de rahatlıkla kullanılabilir.

Çıtçıtlı Badiler Nasıl ve Hangi Kıyafetlerle Giyilir?

Çıtçıtlı Body Nasıl Giyilir?

Hayatında daha önce hiç çıtçıtlı badi kullanmayanlar için ilk etapta zor, daha doğrusu garip gelen bir durumdur. Aslına bakılırsa, özellikle anneler yeni doğan bebeklerine giydirdikleri zıbınlardan dolayı bu parçalara alışıktır. Çıtçıtlı body, zıbınların yalnızca yetişkinlere göre olanıdır ve bu parçaları giymek, sütyen takmaktan daha zor bir olay değildir.

Öncelikle, bir atlet gibi çıtçıtlı badiyi giyiyorsunuz. Ardından, vücudunuzun ön ve arka kısmından sarkan iki kısım bulunuyor. Bu kısımların ucunda da, kopça ya da çıtçıt mevcut. Sizin yapmanız gereken, iki ucu alt kısımda bir araya getirerek, birbirine iliklemeniz. İşlem bu kadar kolay. Zor olarak görülmesinin nedeni, yalnızca alışmamaktan ibaret.

Çıtçıtlı Badinin Zararları Var Mıdır?

Çıtçıtlı badilerin, genital hastalıklara neden olacağı konusunda bazı söylentiler bulunuyor. Bu söylentilerin kaynağı, aslında kalitesiz ürünler kullanılması. Naylon içeren bir badi kullanırsanız, badi genital bölge ile yakın temasta bulunup, terleme ve mikrobik enfeksiyon oluşma riskini doğurur. Sonucunda ise; çeşitli kadın hastalıkları oluştuğu görülür. Bu durum, çıtçıtlı badilerin zararlı olduğunu değil, kalitesiz badilerin sağlık için zararlı olduğunu ortaya çıkarır.

Çıtçıtlı Body Modelleri

Alttan çıtçıtlı badilerin, sıkça kullanılmaya başlamasının ardından, klasik modellerle yetinilmemiş ve pek farklı tasarım üretilmiştir. Farklı çıtçıtlı badi modellerinin ortaya çıkması, bu badilerin yalnızca kıyafetlerinizin altına giydiğiniz birer iç çamaşırı olmakla kalmayıp, kombinlerinizde de yer almaya başlamasına neden olmuştur.

İnce Askılı Çıtçıtlı Badi

İnce askılı badiler, her kadının dolabında bol miktarda bulunması gereken modeller arasında yer alıyor. Çok kullanışlı olup, neredeyse her kıyafetle beraber kullanımı mümkün. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; badinin, üzerindeki kıyafetiniz ve sütyeninizle yakın renklerde olması. Aksi takdirde, kıyafetinizin üzerinden badi‘nin boyun kısmı ya da sütyenle arasında renk farkı belli olur. Bu durum da, şıklığınız ve güzelliğinizin önüne geçer.

Uzun Kollu Çıtçıtlı Badi

Çıtçıtlı Badiler Nasıl ve Hangi Kıyafetlerle Giyilir?

Uzun kollu badiler, daha çok sonbahar ve kış aylarında karşımıza çıkıyor. Yalnızca, soğuktan korunmak adına uzun kollu modelleri tercih edebileceğiniz gibi kıyafetlerinizin içerisine 2 kat giymemek için de kullanabilirsiniz. Örneğin; bir süveter giyeceksiniz ama içinize hem askılı badi ya atlet hem de uzun kollu bir badi giymek sizi bunaltabilir. Bu noktada, uzun kollu çıtçıtlı badilerden yararlanarak, tek kıyafetle sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca, hırkalarınızın, eşofman üstlerinin içerisine de rahatça giyebilirsiniz.

Boğazlı Çıtçıtlı Badi

Boğazlı çıtçıtlı badilerin, kısa kollu ve uzun kollu olan modelleri bulunuyor. Bu badiler, daha çok hırkalarla beraber kullanılıyor. Özellikle, kalın el örgüsü görünümde olan hırkaların içerisine giyilen boğazlı badiler, şık bir kombin oluşturmanızda size yardımcı olur. Üzerinizdeki hırkayı çıkarmamayı tercih ediyorsanız, rahatlıkla kolsuz olan modellerden kullanabilir ve daha rahat hareket edebilirsiniz.

Sütyenli Çıtçıtlı Badi

Çıtçıtlı badi kullanan kişilerin büyük bölümü, rahatlığına düşkün kadınlardan oluşuyor. Sütyenli modelleri tercih etmek ise; ekstra bir de sütyen takmanıza gerek kalmadığı için daha da rahat hissettiriyor. Sütyen kullanımı gerektirmeyen bu badiler, özellikle dar kıyafetlerin altında büyük avantaj sağlıyor. Sütyen çizgisinin belli olması durumunun bulunmaması sayesinde, istediğiniz kadar streç ve ince kumaşlı kıyafetleri kullanabiliyorsunuz.

Dantelli Çıtçıtlı Badi

Dantelli çıtçıtlı badilerin, yaka bölümünde ve badinin farklı bölümünde dantel bulunduran modelleri mevcut. Yakada dantel ayrıntısı bulunan badiler, gömleklerin içinde oldukça şık duruyor. Gömleğinizin yakasını hafifçe açarak, bu ayrıntının görünmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle, beyaz gömleğin içerisinde, siyah dantelli body olması oldukça hoş olacaktır. Bunun yanı sıra, bel bölümünde dantel bulunan modeller de mevcut. Bu modeller, tamamen kişilerin kendi zevklerine yönelik olup, kendilerini daha iyi hissetmeleri amacıyla üretilmiştir.

Çıtçıtlı Badiler Hangi Kıyafetlerle Giyilir?

Çıtçıtlı badilerin en çok kullanıldığı kıyafet, jean pantolonlar. Son zamanlarda, neredeyse yüksek belli kotlar üretilmiyor ve neredeyse herkesin üzerinde düşük bel modeller var. Bu pantolonların en büyük dezavantajı, sürekli olarak belde düşmesi ve hareket miktarınızı biraz arttırdığınızda belinizin açılması. Badiler sayesinde, ne kadar hareket etseniz de belinizin kapalı kalmasını sağlarsınız.
Şortlarla beraber de, alttan çıtçıtlı badileri kullanabilirsiniz. Her ne kadar daha çok yaza yönelik ürünler olsa da, yaz aylarında bu badilerin kullanılmasının gereksiz olduğu yanlış bir düşünce. Sık sık terlenen yaz aylarında, belinizin açılması ciddi bel ağrılarına neden olabilir.
Vücudunuza tam anlamıyla oturmayan salaş etek ve elbiselerle de çıtçıtlı badileri kullanabilirsiniz.
Çıtçıtlı Badiler Hangi Kıyafetlerle Giyilmemeli?

Streç etek ve elbiselerle çıtçıtlı badi giymek yapılabilecek en büyük yanlışlar arasında yer alıyor. Kalçanızdan aşağıya doğru inan badi, tam bu kısımda dışarıdan fazlasıyla belli olur ve hiç de hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkarır. Bunun yerine, dar elbise ve eteklerinizin içerisine büstiyer kullanabilirsiniz. Böylelikle, vücudunuzun hatları çok daha güzel bir şekilde durur.