Saçlarımız için hepimiz farklı ve rahat modeller denemeyi severiz. Hem sadelik hem de rahatlık için at kuyruğu en çok tercih edilen saç modelleri arasında yer alır.

Şık bir kıyafetle de, spor bir tarzla da uyum sağlayan at kuyruğu, her zaman tam bir kurtarıcı görevindedir. Peki at kuyruğu en kolay ve doğru şekilde nasıl yapılır?

Öncelikle pürüzsüz bir görünüm için saç düzleştirilmeli ya da fön çekilmelidir. Ardından bir lastiğe tel toka takılarak, iki tokanın birleşiminden yeni bir toka elde edilir. Saç tarak yardımıyla toplanarak lastiğe sıkıca geçirilir. Kaymaması ve gergin bir görünüm oluşması için sıkıca bağlanması önemlidir. Fakat bu sıkılık bir süre sonra baş ağrısına sebep olabilir. Bu nedenle rahat edebileceğiniz bir sıkılıkta da ayarlayabilirsiniz. Lastikle topladıktan sonra, saçtan bir tutam alınarak lastiğin çevresinde döndürülür ve tel toka ile tutturulur. Bu şekilde hem saç lastiğini gizlemiş hem de daha şık bir görünüm elde etmiş olursunuz. Son aşama olarak, saçın dağılmaması ve saç tellerinin çıkmaması için sprey sıkılabilir.

At kuyruğunu tepeden, ortadan ya da aşağıdan yapabilirsiniz. Tepeden yapılan at kuyrukları daha spor bir görünüm oluşturur. Ortadan yapılan at kuyrukları hem spor hem şık bir tarz yakalarken, ense kısmından yapılan at kuyrukları şık görünmenizi sağlar. Gideceğiniz yere ve giyeceğiniz kıyafete göre en uygun bölümü seçebilirsiniz.

Yaptığınız at kuyruğunu hareketlendirmek için, işlemi yaptıktan sonra saç uçlarına maşa yardımıyla hafif dalgalar yapabilirsiniz. Özellikle ince telli ve seyrek saçların daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

İsteğe göre kahkül ya da perçemler çıkartılarakta hoş bir at kuyruğu modeli yapılabilir. Aynı zamanda farklı modellerde taşlı ya da fiyonklu tokalarda tercih edilebilir.

At kuyruğu modelinin en önemli tamamlayıcısı küpelerdir. Özellikle büyük sallantılı küpelerle hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.